Uživatel nepřihlášen
Pohled z5
RSS kanál blogu
Píše: barlow - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.

Mistr dedukce zpátky na monitorech – Sherlock Holmes: Crimes & Punishments

Neděle 12.2.2017 18:35 - Autor: barlow
To se mi líbí

Mistr dedukce zpátky na monitorech – Sherlock Holmes: Crimes & PunishmentsSherlock Holmes je ve formě. A co vy?

Není tomu tak dávno, co autoři ze studia Frogwares potvrdili kvalitu série s viktoriánským detektivem Sherlockem Holmesem v počinu The Devil’s Daughter. Vyplatí se však vyhlížet slevy na Steamu a investovat do starších příběhů oblíbeného kriminalisty? Na dalších řádcích můžete hledat odpověď k dílu s podtitulem Crimes & Punishments.

Watson vždy po ruce
Watson vždy po ruce
Housle hrají v případech druhé housle
Housle hrají v případech druhé housle

Stíny Britského impéria

Ztemnělé uličky viktoriánského Londýna přímo lákají ke spáchání dokonalého zločinu. Vrazi, zloději a jiné pochybné existence kličkují mezi nástrahami mužů zákona, ukrývají důkazy a mlží při výsleších. Policie je bezmocná a bezpráví téměř slaví svůj triumf.

Ještěže se ulicemi prochází excentrik se zálibou v hraní na housle – Sherlock Holmes. Před hrdinu Arthura Conana Doyla je postupně postavena šestice zapeklitých případů, s nimiž si slavný Scotland Yard neví rady. A připravte se na to, že vám také provětrají mozkové závity. Nic není takové, jako se na první pohled zdá. Na základě jednotlivých indicií, neprůstřelných důkazů a logických dedukcí musíte vytvořit průkaznou hypotézu, která dostane do vězení bezcitného vraha.

Před hrdinu Arthura Conana Doyla je postupně postavena šestice zapeklitých případů, s nimiž si slavný Scotland Yard neví rady.

Holmesofilové již vědí, že během zkoumání míst činu na hráče číhá nejedno překvapení. Sherlockem vyšetřované mordy jsou okořeněny podivnými okolnostmi, které okolí uvádí do rozpaků. Avšak zdánlivě neexistující vražedná zbraň nebo zmizelý vlak našeho záhádologa z Baker Street nerozhodí a za použití chladné logiky rozplete klubko záhad.

Různorodost prostředí potěší
Různorodost prostředí potěší
V katakombách se skrývá temné tajemství
V katakombách se skrývá temné tajemství

Lidský duch nezná mezí

Mít oči na stopkách se vyplatí, protože podezřelí využívají všechny dostupné prostředky, jež mají odvést pozornost. Slzy vdov, rozhořčení pozůstalých nebo vyhrožování vážených měšťanů nesmí ovlivnit váš úsudek. Pana Holmese nezastaví ani zničené důkazy či naaranžované nápovědy. Důkazní materiál je třeba utřídit do souvislostí a z nich vybrat ty nejpravděpodobnější. V myšlenkových mapách naleznete řadu dedukcí, které se tváří pravdivě, ale po konfrontaci se všemi okolnostmi poznáte, že daná cesta vede do slepé uličky.

Záludnost Crimes & Punishments tkví v možnosti odsoudit nevinného. Nechali jste se oklamat emotivní výpovědí svědka? Mohla pomoci vrahovi šťastná náhoda? Nevšimli jste si lístku schovaného v kapse oběti? Každá maličkost ovlivní vaši dedukci, jež vede ke zlosynovu odhalení, ale její absence může být pro bezúhonného občana osudová. Jaký šok čeká na hráče, když se po vynesení odsuzujícího verdiktu dozví, že vrah stále pobíhá na svobodě.

Záludnost Crimes & Punishments tkví v možnosti odsoudit nevinného.

O osudech viníků rozhoduje Sherlock během svých konečných úvah. Pošlete na oprátku zoufalou ženu, nebo pochopíte, že vražda byla jediným východiskem k ukončení jejího trápení? Citové volby odkazují na knihu Fjodora Dostojevského Zločin a trest, která se jako nit proplétá jednotlivými událostmi.

O rozhovory jde především
O rozhovory jde především
Ve výslechové místnosti budete jako doma
Ve výslechové místnosti budete jako doma

Detektivní práce pod drobnohledem

Průběh Holmesových dobrodružství spojuje bezbřehé využití vědy a techniky. Přesnými výzkumnými postupy odhalíte hromadu na první pohled skrytých stop. Exaktní metody a módní výstřelky přírodních oborů v 19. století jsou vám plně k dispozici – chemické reakce, mikroskop, biologické experimenty a nepostradatelné pokusy a rekonstrukce na místech činu.

Řešení většiny hádanek a překážek se prezentuje formou miniher.

V Crimes & Punishment máte k ruce i dva čiperné pomocníky. Sherlockův přítel Watson se často podivuje nad znalostmi svého kolegy, přestože sám několikrát prokáže odbornou fundovanost v oblasti medicíny během ohledávání těl obětí. Vtipným zpestřením je převtělení do věrného psa Tobyho, který vyčenichá pohyb podezřelých během chvilky.

...
Délka: ...
Crimes & Punishments - Tohle je Sherlock Holmes
Kvalita videa »nízkástřední vysoká

Řešení většiny hádanek a překážek se prezentuje formou miniher - páčení zámků spočívá v propojení linií, rekonstrukce prověří váš cit pro časovou kontinuitu, hledání v archivech odkryje vaši schopnost odhalování vodítek v textu, chemické pokusy kladou důraz na preciznost používání roztoků. Ač jsou možnosti řešení miniher omezené, jsou natolik pestré, že neomrzí. Autoři se rozhodli netrápit hráče, a proto nabídli možnost logické hádanky přeskočit, čímž se však ochudíte o podstatnou herní náplň.

Zpracování pověstného Sherlockova postřehu se bohužel studiu Frogware nepovedlo, protože využili ono prokletí současných adventur - qucktime eventy, spočívající v rychlém stlačení kombinace kláves v omezeném čase. Během analýzy charakterů ve hře ještě dává smysl, ale degraduje sekvence během uzavírání vyřešených případů, kdy si chcete vychutnat zasloužený konec a místo toho hledáte písmenka na klávesnici.

Chemie v praxi
Chemie v praxi
Manipulace s předměty
Manipulace s předměty

Rozhlédni se, Sherlocku

Na druhou stranu zaslouží autoři pochvalu za technické zpracování. Interakce s postavami navozují temně napínavou atmosféru, oku lahodí pestré prostředí a sluch si užívá realistické zvuky. I přes velké množství objektů a charakterů v prostoru vyšetřování se nemusíte bát nepřehlednosti. Interaktivní prvky jsou přehledně označeny, takže hledání vodítek by vám nemělo činit větší potíže, a zjištěné informace se přehledně zapíší do vždy přístupného deníku. Proto budete s radostí odkrývat jednotlivá tajemství a žádný kout nenecháte bez povšimnutí.

Vlastní pohled během analýzy míst činu a důkazů otevírá nový rozměr prožitku pátrání.

Pohyb po lokacích absolvujete buď pro adventury tradičně z pohledu na záda londýnského hrdiny, nebo můžete přepnout do módu první osoby, který dává hře úžasné kouzlo. Vlastní pohled během analýzy míst činu a důkazů otevírá nový rozměr prožitku pátrání. Občas pozlobí zasekávání o předměty v lokaci nebo vám překáží doktor Watson, ale to jsou jen pihy na kráse.

Frogwares lišácky obešli načítací obrazovky během přesunů mezi lokacemi. Místo zírání na obrazovku se proháníte kočárem londýnskými ulicemi a třídíte si myšlenky uspořádáváním důkazního materiálu. Výborně vymyšleno – tleskám.

Opuštěný důl přímo láká k nepravostem
Opuštěný důl přímo láká k nepravostem
Duch viktoriánské Anglie
Duch viktoriánské Anglie

Londýnské uličky si vás získají

Sherlock Holmes: Crimes & Punishments se povedl. Pozvánku k řešení šesti zapeklitých vražd by měli dostat nejen fanoušci svérázného vyšetřovatele, ale také nadšenci kvalitních adventur. Důraz se klade na vedení rozhovorů a odhalování tajemství jednotlivých postav. Druhým významným prvkem je analýza důkazů, kde se vyřádí hlavně příznivci logických problémů.

V současnosti se Crimes & Punishments dá pořídit za slušných 200 Kč ve slevě, což je velmi příznivá cena za Sherlockovy ironické postřehy, nevěřícné pohledy doktora Watsona, čaj paní Hudsonové a pošťuchování s Mycroftem Holmesem. Setkáme se na adrese Baker Street 221B.

Sherlock Holmes: Crime & Punishments na PC, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360 Hodnocení hry
Skóre hry 9 9/10
Sherlock Holmes: Crime & Punishments
» Více o hře
Líbí se mi
  • pestrost případů
  • Sherlockova chladná logika
  • rozhodování o vině a možnost odsoudit nevinného
  • živoucí svět
  • hrát za Tobyho
Vadí mi
  • quicktime eventy
  • občasné zasekávání o předměty a Watsona při pohybu
Verdikt: Sherlock Holmes: Crimes & Punishments potěší čtenáře detektivek, fanoušky postavy viktoriánského podivína a samozřejmě adventuristy, kteří hltají každý kvalitní počin. Pokud přivřete oko nad některými chybkami, tak vás čeká kvalitní zážitek.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
Sherlock Holmes: Crime & Punishments na PC, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360Screenshoty ze hry
Screenshot ze hry Sherlock Holmes: Crime & Punishments Screenshot ze hry Sherlock Holmes: Crime & Punishments Screenshot ze hry Sherlock Holmes: Crime & Punishments Screenshot ze hry Sherlock Holmes: Crime & Punishments Screenshot ze hry Sherlock Holmes: Crime & Punishments Screenshot ze hry Sherlock Holmes: Crime & Punishments Screenshot ze hry Sherlock Holmes: Crime & Punishments Screenshot ze hry Sherlock Holmes: Crime & Punishments
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Mistr dedukce zpátky na monitorech – Sherlock Holmes: Crimes & Punishments
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:

O autorovi blogu

barlow
Autor o sobě zatím neuvedl více informací.
Založit herní BLOG